Přebory Prahy přinesly plno medailí

Mladší žactvo bojovalo o přebornické tituly v atletice na Podvinném mlýně 5.-6.6.2018. Naše tréninková skupina se opravdu činila a dokázala si v mnoha disciplínách vylepšit osobní rekordy a navrch ještě získat „pár medailí“.

Nejúspěšnější byla Eliška Němečková, vítězka na 60 m př. (10,29 s) a ve skoku dalekém (479 cm) a navíc přidala bronz ze štafety na 4 x 60 m.

Mezi chlapci ovládl běh na 300 m (43,50 s) Bořek Brejcha, čímž si vytvořil i nový osobní rekord. Bořek byl také členem stříbrné štafety na 4 x 60 m.

Další přebornický titul přidala ve vrhu koulí Anna Wicková výkonem 10,66 m (osobní rekord).

Bronzovou medaili získala v běhu na 800 m Karolína Jarošová, která poprvé pokořila hranici 2:30 min (2:28,53 min) a vytvořila si tak nový osobní rekord.

Medailovou sbírku ještě doplnil stříbrem na 4 x 60 m Ondřej Turek.

Starší kolegové si dali pravidelné dostaveníčko 10.-11.6.018 na Děkance. A i zde jsme nevyšli medailově naprázdno. Přeborníkem Prahy se stal v běhu na 1500 m př. v osobním rekordu 4:50,67 min Vojtěch Cihlář. Velice zdatně mu na stejné trati sekundoval a svoji první atletickou medaili bronzového lesku získal Prokop Smetana časem 4:54,53 min (osobní rekord).

Nejúspěšnějším co do počtu medailí byl Antonín Jakubův, bronzový medailista ze skoku dalekého (556 cm) a ze skoku vysokého (163 cm). Zároveň byl členem vítězné štafety na 4 x 300 m.

Již koncem května 2018 proběhl na pražské Slávii Přebor Prahy dorostu a juniorů, kde v běhu na 2000 m př. triumfoval Samuel Konvalina časem 6:36,47 min. V hodu oštěpem získala stříbrnou medaili Tereza Obuškevičová za výkon 39,87 m (osobní rekord).

Nechci zapomenout ani na ostatní, kteří na medaile nedosáhli, ale závodili velice pěkně a v řadě disciplín si zlepšili svoje nejlepší výkony. Všem děkuji za reprezentaci sportovní školy Jitřní a atletického oddílu Slavia Praha a přeji výbornou formu i ve zbývajících závodech.

80 let radosti z pohybu. 80 let ZŠ Jitřní.

Tuto školu můžu jedině doporučit. Na Jitřní jsem rád a hlavně – líbí se mi tu. Fakt.